به دنبال انتشار گزارش‌های متعدد مبنی بر حذف آداپتور شارژر و ایرپاد سیمی از جعبه آیفون ۱۲، حالا گزارش جدیدی که از کره جنوبی به دست آمده که می‌گوید سامسونگ هم عرضه شارژر را در گوشی‌های هوشمند آینده خود متوقف خواهد کرد. البته ظاهرا هنوز چیزی قطعی نشده و این شرکت منتظر است تا واکنش کاربران را ارزیابی نماید.

این غول کره‌ای مدت‌هاست که در نظر دارد تا شارژر را از جعبه تلفن‌های هوشمند خود حذف کند. آن‌ها معتقدند که شارژر موردنیاز کاربران در طول ۱۰ سال گذشته به نحوی در دسترس آن‌ها قرار گرفته است.

با وجود این که هزینه تولید شارژر در مقایسه با سایر قطعات چندان زیاد نیست، اما پشتیبانی از فناوری 5G هزینه‌ها را به شکل چشمگیری افزایش داده است. به همین منظور برای متعادل‌سازی قیمت، شرکت‌ها مجبورند بخشی از هزینه‌ها را کاهش دهند. یکی از راهکارهای موجود برای کاهش این هزینه‌ها حذف شارژر از جعبه تلفن‌های هوشمند است.

نکته عجیب این است که در این گزارش به کاهش زباله‌های الکترونیکی به عنوان هدف اصلی سامسونگ اشاره نشده. در نتیجه این طور برداشت می‌شود که اپل و سامسونگ صرفا سعی دارند به نحوی سود خود را افزایش داده یا حداقل قیمت محصولاتشان را در سطح قابل قبولی نگه دارند.

این تصمیم از نظر تجاری منطقی است، اما از دید کاربری که قرار است یکی از مهم‌ترین لوازم جانبی محصول موردعلاقه‌اش را از دست بدهد مطمئنا ناراحت‌کننده خواهد بود. اگر سامسونگ می‌خواهد رضایت مشتریان خود را حفظ کند، باید سازوکارهایی در نظر بگیرد تا کسانی که به این شارژر نیاز دارند به راحتی بتوانند به آن دسترسی پیدا کنند.

 منبع خبر:

phonearena