محمدرضا هاشمیان پزشک معالج علی انصاریان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضعیت جسمانی این پیشکسوت فوتبال، اظهار کرد: شرایط بیمار از شب گذشته ناپایدار شده است و با امکانات دارویی مشغول نگهداری از او هستیم.

او افزود: درمان‌های کلاسیک ریوی در خصوص عفونت‌ها برای انصاریان در حال انجام شدن است و هم اکنون مشغول ‌ای آر دی اس (سندرم زجر تنفسی) هستیم، زیرا درگیری ریه بیمار بسیار زیاد شده است.

هاشمیان ادامه داد: درگیری ریه‌های بیمار به بخش‌های پایینی ریه سرایت کرده و در حال حاضر او به دستگاه تنفس مصنوعی متصل است.

پزشک معالج انصاریان افزود: بیمار هنوز آمبولی ریه نداشته است، اما با وجود استفاده از تهویه غیر تهاجمی باز هم تهویه اکسیژن او مناسب نیست.

هاشمیان در ادامه اخبار منتشر شده درباره دوام نیاوردن این پیشکسوت فوتبال تا چند ساعت آینده به دلیل درگیری شدید ریه‌ها را تکذیب کرد و گفت: تمام تلاشمان را برای بهبود وضعیت انصاریان انجام می‌دهیم.

شرایط بیمار فوق‌العاده بحرانی است

پزشک معالج انصاریان افزود: درگیری ریه بیمار بالای ۸۵ درصد است که سعی کردیم این وضعیت را در چند روز گذشته کنترل کنیم اما این اقدامات جواب نمی‌دهد و درگیری ریه هم اکنون به شدت بالا رفته است.

او گفت: وضعیت بیمار فوق العاده بحرانی است و شرایط این پیشکسوت فوتبال اصلا پایدار نیست.

به محض دریافت جزئیات جدید از وضعیت جسمانی این پیشکسوت فوتبال، اطلاع رسانی خواهد شد.