گلکسی ای 30 ای و وای 7 پی دو گوشی در رده گوشی‌های مقرون به صرفه بازار به حساب می‌آیند. هر دو گوشی مزایا و معایبی دارند که در رده خودشان قابل تامل هستند.

Galaxy A30s تو بخشی مانند صفحه‌نمایش به رقیب خودش برتری دارد و به لطف استفاده از صفحه‌نمایش امولد می‌توان محتوای بهتری را به خصوص در نمایش رنگ مشکی از آن دریافت کرد اما در مقابل Y7p گوشی‌ای است که در بخش چیپ‌ست عملکرد بهتری از خودش نشان می‌دهد.

در بخش جنس بدنه هر دو گوشی تقریبا عملکرد یکسانی از خودشان نشان می‌دهند اما A30s گوشی‌ای خوش دست از Y7p است به سبب اینکه هم لبه‌هایی خمیده در قاب پشتی خودش دارد و هم اینکه از نظر ضخامت و وزن مناسب‌تر است.

Y7p در بخش امنیت و به خصوص سنسور اثرانگشت عملکرد بهتری نشان می‌دهد و به لطف استفاده از سنسور اثرانگشت در قاب پشتی می‌بینیم که عملکرد گوشی در این بخش به مراتب بهتر از A30s است. به علاوه در بخش سخت افزار و چیپ ست هم می‌توان انتظار کارکرد بهتری از آن داشت.

در مقابل Galaxy A30s در بخش درگاه ارتباطی مدرن‌تر عمل می‌کند و در عوض درگاه میکرو یو اس بی از درگاه تایپ سی برایش استفاده شده. در نهایت Y7p به اندروید نسخه 10 به روز می‌شود و به علاوه رابط کاربری اموشن یو آی نسخه 10.1 هم برایش عرضه می‌شود.

همانطور که گفتیم هر کدام از این گوشی‌ها برتری‌هایی نسبت به رقیب خودش دارد و در نهایت وای 7 پی کمی هم از دقیبش ارزان‌تر است. اگر شما بخواهید یک گوشی میان رده بخرید کدام یک از این دو محصول را انتخاب می‌کنید؟