به گزارش ایسنا، بنابراعلام ابزارک موبایل، هر دستگاهی که از باتری استفاده می کند معمولاً نوعی شارژر را به همراه خود دارد. کابل ها و پورت های هر دستگاه هم ممکن است از یک دستگاه به دستگاه دیگر متفاوت باشد.

سامسونگ با طیف گسترده ای از شارژرهای دیواری، کابل ها و پدهای شارژ بی سیم، در بازار ساخت و فروش گوشی های موبایل به رقابت گسترده ای پرداخته است.

با کمک بهبود بهره وری صورت گرفته در جدیدترین شارژرهای سامسونگ، می توانید باتری را قبل از خاموش شدن سریعا پر کنید یا در هنگام اتمام باتری، مدت کمی صبر کنید تا کاملاً پر شود.

خرید شارژر و کابل شارژر

شارژر و کابل شارژر اصلی سامسونگ معمولاً در جعبه اصلی تلفن همراه موجود است. اما اگر به شارژر جدیدی نیاز دارید، کافیست در ابتدا مدل گوشی خود را از لیست زیر پیدا کنید تا ببینید به چه نوعی نیاز دارید.

اکثر تلفن ها و رایانه های لوحی از شارژر USB Type C یا Micro USB استفاده می کنند. USB نوع C جدیدترین نوع شارژر USB است.

اگر نمی دانید که  مدل تلفن شما چیست، می توانید در قسمت تنظیمات دستگاه، این مورد را بررسی کنید. به قسمت تنظیمات بروید و سپس گزینه درباره تلفن  یا  درباره رایانه لوحی را انتخاب کنید. نام و شماره مدل دستگاه شما در این صفحه نشان داده می شود.

دستگاه هایی که از USB Type C استفاده می کنند عبارت اند از:

. تلفن های Galaxy Fold: Fold و Z Flip

. تلفن های Galaxy S: S۸ ، S۸ + ، S۹ ، S۹ + ، S۱۰e ، S۱۰ ، S۱۰ + ، S۱۰ ۵G ، S۲۰ ۵G ، S۲۰ + ۵G ، S۲۰ Ultra ۵G ، S۲۱ ۵G ، S۲۱ + ۵G و S۲۱ Ultra ۵G

. تلفن های Galaxy Note: Note۸ ، Note۹ ، Note۱۰ ، Note۱۰ + ، Note۱۰ + ۵G ، Note ۲۰ ۵G و Note۲۰ Ultra ۵G.

. تلفن های Galaxy A: A۱۰e ، A۲۰ و A۵۰

. تبلت های Galaxy S: Tab S۳ ، Tab S۴ ، Tab S۵e ، Tab S۶ ، Tab S۷ و TabS۷ +.

. تبلت های Galaxy A:  Tab A ۱۰.۱ (۲۰۱۹-۲۰۲۰) ، Tab A ۱۰.۵ (۲۰۱۹) ، Tab A ۸.۰ (۲۰۱۶-۲۰۱۹) و Tab A ۸.۴ (۲۰۲۰).

گوشی هایی که از تکنولوژی Micro USB Type B بهره می برند:

. تلفن های Galaxy S: S۵ ، S۶ ، S۶ edge ، S۷ و S۷ edge

. تلفن های Galaxy Note: Note۵

. تلفن های Galaxy A: A۶

. تلفن های Galaxy J: J۳ و J۷ (همه مدل ها)

. تبلت های Galaxy S و E: Tab S ، Tab S۲ و Tab E

. تبلت های Galaxy A: Tab A ۱۰.۱ (۲۰۱۶)، Tab A ۸.۰ (۲۰۱۵)، Tab A ۷.۰ و Tab A ۹.۷.

. کابل شارژر USB Micro B

به علاوه برای شارژ دستگاه های USB Type C می توانید از آداپتورهای دارای این کابل ها نیز استفاده کنید. 


راه های تشخیص شارژر و کابل شارژر اصلی سامسونگ

توصیه می شود که فقط از باتری های اصلی یا تایید شده سامسونگی استفاده کنید که به طور خاص برای استفاده محصولات سامسونگ طراحی شده اند.

استفاده از باتری، کابل و شارژر فرعی ممکن است برای دستگاه ایمن نباشد و حتی به دستگاه آسیب رسانده یا آسیب های محیطی و در نتیجه منجر به انبساط یا اشتعال باتری شود (آتش سوزی شود).


اما در ادامه چند تکنیک برای تشخیص شارژر جعلی تلفن ارائه شده است:

تکنیک اول: به آرم شارژر نگاه کنید. حرف A در شارژر سامسونگ جعلی ضخیم تر است. به علاوه تمام کلمات شارژر اصلی اغلب از نظر ضخامت قلم یکسان هستند.

تکنیک دوم: به نوشته های پشت شارژر نگاه کنید. اگر در پشت شارژر عبارت (ساخت کشور چین) یا Made in China چاپ شده باشد، با شارژر غیر اصل روبرو هستید. همچنین اگر در همان قسمت "A +" را دیدید؛ شارژر کپی و غیر اصل می باشد.

تکنیک سوم: به پین ها نگاه کنید. شارژر تکراری پین ها از بالا به پایین قطر یکسانی دارند اما در شارژر اصلی، پین ها در قسمت های پایینی نسبت به قسمت بالایی پایه ضخیم تر هستند.

تکنیک چهارم: این احتمال نیز وجود دارد که گاهی کابل شارژر USB جعلی باشد. رنگ پورت در شارژر غیر اصل، تیره تر است.

تکنیک پنجم: شارژر سامسونگ غیر اصل در هنگام شارژ بیش از حد گرم می شود.

تکنیک ششم: کیفیت شارژر چگونه است؟ اولین چیزی که هنگام برداشتن شارژر متوجه خواهید شد کیفیت ساخت آن است. شارژر اصلی باید محکم و قوی باشد. در حالی که با حمل شارژر غیر اصل، احساس می کنید که از پلاستیک ارزان قیمت ساخته شده است.

تکنیک هفتم: شارژر اصلی باید در مقایسه با شارژر جعلی احساس سنگین تری را به شما القا کند.

تکنیک هشتم: اندازه اتصال در کابل micro-USB به USB، متوجه خواهید شد که تفاوت قابل توجهی بین اندازه اتصال micro-USB کابل USB اصلی سامسونگ و کابل USB غیر اصل وجود دارد.

اتصال اصلی micro-USB دارای طول کوچکتر و نزدیکتر به بدنه است، در حالی که کابل USB غیر اصل دارای یک اتصال micro-USB بزرگتر است و فضای بیشتری بین اتصال دهنده و بدنه وجود دارد که پس از استفاده مکرر احتمال خراب شدن آن بیشتر است.

تکنیک نهم: در interlock های اصلی micro-USB که به طور مداوم قرار می گیرند، به شکل ذوزنقه ای بوده و از فاصله مساوی برخوردارند. در حالی که روی کابل USB غیر اصل، قفل های اتصال micro-USB به طور متناقضی قرار گرفته و به شکل مربع هستند.

آخرین تکنیک: تمامی تکنیک های پیشین مستلزم تجربه بوده و نیازمند مشاهده مستمر انواع شارژهای موجود در بازار می باشد.